ANASAYFA BELDEMİZ CANLI YAYIN GALERİMİZ KURUMLAR NOSTALJİ TARİHÇE VİDEOLAR WEBMASTER
ZİYARETÇİ TRAFİĞİ
» Bugün Gelen 61
» Toplam Ziyaretçi 962132

KÖŞE YAZARLARIMIZ:

             
    
       Mehmet KORKMAZ
     MEHMANLI'YI ÖZLEDİM:
 

FOTO ALBÜM ARŞİVLERİ

MEZARLIK ZİYARETİ:

Yol Sorunumuz:

Yol Sorunumuz:

Değerli hemşehrilerim, Hafta sonu Almanya'dan gelen aile fertleriyle beraber düğün için üç otomobil ile beldemize hareket ettik.İncearaplar yol ayrımına kadar herşey normal .İncearaplar yol ayrımından sonra çile başlıyor adeta safariye çıkmış gibi çukurlardan kaçarak beldemize ulaştık.Düğünün ikinci günü Besni'ye gitmek için Çakırhöyük tarafındaki yolu kullanalım dedik, demez olaydık. Maalesef o yol diğerini aratacak kadar kötüydü.

Yıllardır yaşanan onca kaza ve ölümlere rağmen halkımızın, sanki sükut şurubu içmiş gibi sessiz ve duyarsız kalıp; Günlük hayatlarına da devam etmelerini üzüntü ile görmekteyim. Oysa haberlerde izliyoruz Türkiyenin bir çok yöresinde ufak maddi hasarlı kazalarda bile yolu trafiğe kapatıp yaptırılması için mücade ediyorlar.Bizde ise yolun yapımında sorumlu vekil veya yöneticiler yas yerlerine geldiklerinde Kuran’dan bir süre okuyup kader ,alınyazısı deyip halkımızın gönlünü almaktadır.Bu alın yazısı ve kader neden yolun duble olduğu yerde değilde daracık sorunlu bölgelerinde cereyan ediyor anlamış değiliz.İşin mistik bölümüne girmek istemiyorum çünkü kullanacağım bir cümleden ötürü yolu unutup hemen bana dinle ilgi olumsuz sıfatlar yakıştırmaya başlayacaklarına eminim.Resimdeki Osman KOCA kardeşimizi hatırlıyorsunuz. Daha 18'inde hayat dolu bir gençti ama ölüm yolu onu çok sevdiği ailesinden sevenlerinden ayırdı.Düşünüyorum da 35 km lik bu yol daha kimlere mezar olacaktır? Hangi garibanın ocağını söndürecektir ? Kaçtane talihsiz bebek yetim kalacaktır? Türkiyenin özellikle Karadeniz’de olumsuz coğrafi durumlara rağmen yapılan yollar ve hizmetler dudak uçuklatırken bizim seçtiklerimiz ne yapıyor? Peki Çevre ilçe ve belde yöneticileri neden tepkisiz ? Muhalefette iseler, en azında seçmenini toplayıp yolda bir basın açıklamasıda mı yapamazlar? Ulusal kanalların yardımı ile sesini Ankara’ya duyurduklarında eminimki bölgemizin seçilmişleri zor durumda kalacaktır. Umarım bu yazımızı okuyan kurum veya yöneticiler yolun güvenli hale getirilmesi için bir girişimde bulunurlar. Son olarak Ölüm yolunda hayatını kaybeden hemşehrilerimizi saygı ile anıyorum .
Tarih 15 Ağustos 2014, 18:11
Haberi Paylaş:  Facebook  Twitter
Dolar (Alış: 5.3710 TL - Satış: 5.3807 TL)  |  Euro (Alış: - 4.7182 TL - Satış: 4.7495 TL)  |  Sterlin (Alış 3.0889 TL Satış: 3.1293 TL)

Kesmetepe Güncel Duyuru :

Mehmet Gülter Vefat etmiştir:

Mehmet Gülter Vefat etmiştir: Beldemiz sakinlerinden Emekli Nüfüs Müdürü Mehmet GÜLTER hakkın rahmetine kavuşmuştur.Cenazesi 13 Aralık Perşembe g...

Nerede Kalmıştık:)

Nerede Kalmıştık:) Değerli hemşehrilerim, sosyal medya kullanımının yaygınlaşması sonucu haber ve multimedya güncellemesini ağırdan al...

SİTE İÇİNDE ARAMA:


Gelişmiş Arama

KESMETEPE'DE HAVA

 GAZIANTEP

ANKET

Websayfamızın haber güncelliğini değerlendir.

Tüm Anketler

DÜĞÜN NİŞAN ALBÜMLERİ