ANASAYFA BELDEMİZ CANLI YAYIN GALERİMİZ KURUMLAR NOSTALJİ TARİHÇE VİDEOLAR WEBMASTER
ZİYARETÇİ TRAFİĞİ
» Bugün Gelen 4
» Toplam Ziyaretçi 917257

KÖŞE YAZARLARIMIZ:

             
    
       Mehmet KORKMAZ
     MEHMANLI'YI ÖZLEDİM:
 

FOTO ALBÜM ARŞİVLERİ

MEZARLIK ZİYARETİ:

Kıbrıslı Gurbetçilerimiz:

Kıbrıslı Gurbetçilerimiz:

Değerli Hemşehrilerim,18-22 Ağustos tarihleri arasında tatil amaçlı yavru vatan Kıbrıs'ta bulundum.Tatil boyunca ziyaret ettiğim dost,akraba ve hemşehrilerimin yaşamları hakkında izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

       Ailece gittiğim Kıbrıs'a yolculuğumuz Gaziantep Havaalanında başladı. Havalanında,Mehmet Coşkun'un oğlu Hicabi Coşkun  ve Osman Korkmaz'ın oğlu Ekrem Korkmaz ve ailesi ile karşılaştım onlarda akraba ziyaretleri için beldemize gelmişler dönüş yapıyorlardı. Uçak yolculuğumuz yaklaşık 50 dakika sürdü. Havaalanında yegenim Vakkas karşıladı.Yegenim bana otele giderken: hemşehrilerimin bulunduğu yerleri gösteriyor.İnanın her 500 metrede bir Kesmetepelinin ismini duyuyorum. Anlıyacağınız Kıbrıs bizim diyarımız olmuş.Kesmetepeli gurbetçilerimiz ,yıllar önce çalışmak için geldikleri bu toprakların yerlileri olmuşlar.Ekmeğini taştan çıkaran hemşehrilerimiz birçoğu zor şartlar altında çalışıyor.Kimisi esnaf olmuş kimisi sanatkar.Hatta karşılaştığım bir çok hemşehrim Kıbrıs şivesi ile konuşuyor.Hepsi beni sıcak karşıladı ve en güzel şekilde ağırladılar.      
 
Foto: Kıbrıs'ta tarihi mekan: (Mavi köşk)
 
Kıbrıs'ta bizleri en güzel şekilde ağırlayan amcam: Mehmet Coşkun,Yegenim Vakkas Korkmaz, Hicabi Coşkun, Ali ve Ayşe Coşkun,Hüseyin Durmuş amcanın oğulları Zeynel,Mehmet ve Ali Durmuş, hepsine ayrı ayrı teşekkürediyorum. Zamanım kısıtlı olduğu için ziyaret edemediğim hemşehrileriminde affına sığınıyorum...Ahmet KORKMAZ   KIBRIS ALBÜMÜ İÇİN TIKLAYIN
 
Tarih 22 Ağustos 2011, 23:22
Haberi Paylaş:  Facebook  Twitter
Dolar (Alış: 3.8098 TL - Satış: 3.8167 TL)  |  Euro (Alış: - 3.4313 TL - Satış: 3.4540 TL)  |  Sterlin (Alış 2.3715 TL Satış: 2.4026 TL)

Kesmetepe Gurbetçi Haberleri:

Canlı Yayın Sistemi:

Canlı Yayın Sistemi: Değerli Kesmetepe Halkı, Hemşehrilerimizden gelen bir çok soru üzerine Bu haberi yayınlıyoruz. Beldemize 2006 yılın...

SİTE İÇİNDE ARAMA:


Gelişmiş Arama

KESMETEPE'DE HAVA

 GAZIANTEP

ANKET

Websayfamızın haber güncelliğini değerlendir.

Tüm Anketler

DÜĞÜN NİŞAN ALBÜMLERİ